Composite Schedule

March 2020
Schedule for the month of March 2020
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
1
Wilmington
at Hawk Flight Invite

vs Seton Hill
@ Florida
TBA

vs Western Ore.
@ Clermont, Fla. (NTC)
9:00 AM

vs Grand Valley St.
@ Clermont, Fla. (NTC)
12:00 PM
2
vs Gannon
@ Florida
TBA

vs Tiffin
@ Auburndale, Fla. - Lake Myrtle Field 1
12:30 PM

at Rollins
5:00 PM

at Rollins
7:00 PM
3
vs TBA
TBA

vs TBA
TBA

vs Saint Anselm
@ Florida
TBA

at Chowan
1:00 PM

at Tampa
5:00 PM

at Tampa
7:00 PM
4
at Saint Leo
5:00 PM

at Saint Leo
7:00 PM

5
vs St. Cloud St.
@ Florida
TBA
6
vs Gannon
@ Florida
TBA

vs Gannon
@ Florida
TBA

at Millersville
2:00 PM

at Florida Tech
4:00 PM


at Florida Tech
6:30 PM
7
Northeast Region Roundup
vs Wilmington

vs TBA
@ Philadelphia, Pa. - University of the Sciences
TBA

vs TBA
@ Philadelphia, Pa. - University of the Sciences
TBA

vs Minn. St. Mankato
@ Florida
TBA

vs St. Thomas Aquinas
1:00 PM
8
Northeast Region Roundup
vs Wilmington

vs TBA
@ Philadelphia, Pa. - University of the Sciences
TBA

vs TBA
@ Philadelphia, Pa. - University of the Sciences
TBA

at TCNJ
11:00 AM
9
at J. Ralph Hargett Invitational
Round 1
10
at J. Ralph Hargett Invitational
Round 2
11
at Shippensburg
2:30 PM

at New York Tech
3:00 PM

at Shippensburg
3:00 PM

at Shippensburg
4:30 PM
12
13
vs Le Moyne
3:00 PM
14
at University of Maryland Invitational

vs Bridgeport
3:00 PM
15
vs Le Moyne
12:00 PM
16
17
vs Chestnut Hill
12:00 PM

at Goldey-Beacom
2:30 PM

vs Chestnut Hill
3:00 PM

at Goldey-Beacom
4:30 PM
18
at Mercer County Community College
1:00 PM

vs St. Michael's
3:00 PM
19
at Alan Connie Shamrock Invitational

at Pace
2:00 PM

at Pace
4:00 PM
20
at Alan Connie Shamrock Invitational

Wilmington
at East Coast Conference Bowling Championship

at Chestnut Hill
1:00 PM

at Chestnut Hill
4:00 PM
21
at Alan Connie Shamrock Invitational

Wilmington
at East Coast Conference Bowling Championship

at Lake Erie
TBA

at Dominican (N.Y.)
11:00 AM

at Nyack
12:00 PM

vs Post
12:00 PM

at Dominican (N.Y.)
1:00 PM

vs Post
3:00 PM
22
Wilmington
at East Coast Conference Bowling Championship
23
24
at West Chester
2:00 PM

at West Chester
4:00 PM
25
vs Goldey-Beacom
12:00 PM

vs USciences
2:30 PM

vs Goldey-Beacom
3:00 PM

vs Dominican (N.Y.)
4:00 PM

vs USciences
4:30 PM
26
27
at Danny Curran Invitational

at Goldey-Beacom
12:00 PM

at Goldey-Beacom
3:00 PM
28
at Danny Curran Invitational

vs Wayne St. (Mich.)
@ Stow, Ohio
3:30 AM

at Concordia (N.Y.)
12:00 PM

vs Felician
12:00 PM

vs Caldwell
1:00 PM

vs Felician
2:00 PM

at Post
3:00 PM

at Concordia (N.Y.)
3:00 PM
29
vs Grand Valley St.
@ Stow, Ohio
TBA

vs Post
12:00 PM

vs Post
2:00 PM
30
31
at USciences
12:00 PM

vs Adelphi
2:30 PM

at USciences
3:00 PM

vs Jefferson
4:00 PM

vs Adelphi
4:30 PM
1
vs Georgian Court
4:00 PM
2
at Colonial Relays

vs Holy Family
2:30 PM

vs Holy Family
4:30 PM
3
at Colonial Relays

vs USciences
12:00 PM

vs USciences
3:00 PM
4
at Colonial Relays

vs Felician
11:30 AM

at Nyack
12:00 PM

at West Chester
1:00 PM

at Nyack
2:00 PM

vs Felician
3:00 PM

at Felician
3:00 PM

at Felician
5:30 PM